Dani kruha i zahvalnosti na plodovima zemlje

Autor: Fadila Zoranić, 28. 10. 2016.

Ovaj tjedan 24.-28.10. u našoj školi obilježeni su Dani kruha i zahvalnosti na plodovima zemlje. Organizirana je izložba alata i predmeta koji su se koristili  u obradi zemlje i pripremi kruha u kojoj je sudjelovao veliki broj broj učenika i učitelja naše škole. Prikupljeni predmeti izloženi su u prostoru nove knjižnice gdje su cijeli tjedan učenici sa svojim razrednicima dolazili i razgledavali.

Kroz sudjelovanje u svim aktivnostima učili smo i o važnosti solidarnosti i zajedništva.

Također, već tradicionalno, održana je akcija prikupljanja namirnica i higijenskih potrepština za Caritas. U atriju škole određen je prostor za prikupljanje donacija i učenici su se odazvali u velikom broju.

Jedan od načina obilježavanja Dana kruha ove godine je bio i zajedničko pripremanje kruha i kolača. Učenici viših razreda su zajedno s vjeroučiteljicom Ružicom Maleš u školskoj kuhinji pekli kruh i kolače koje su kasnije podijelili i zajedno blagovali za vrijeme odmora.

Novinari: Karla Čaljkušić, Marko Marijan Pleić i Duje Zlović, 7.c