Nagradni izlet u Zagreb

Autor: Fadila Zoranić, 7. 7. 2017.

Učenici 3. c razreda naše škole osvojili su 1. nagradu na natječaju Slovarica mojega kraja u organizaciji Osnovne škole Augusta Šenoe iz Zagreba i izdavačke kuće Školska knjiga. Nagrada je uključivala izlet u Zagreb pa su učenici, zajedno s učiteljicom Dijanom Dvornik, 12. i 13. lipnja boravili u Zagrebu. Boravak je započeo posjetom Osnovnoj školi Augusta Šenoe gdje su učenici upoznali autore Zagrebačke slovarice, predstavili svoju tiskanu Spli'sku abecedu i preuzeli zasluženu diplomu. Domaćinima su darovali majice i šalice sa slikom  Dioklecijanove palače koju su sami izradili. Nakon druženja i ručka, u obližnjem parku su izveli igrokaz Nima Splita do Splita. Poslijepodne su proveli u Zoološkom vrtu na Maksimiru, a potom se uputili na Sljeme gdje im je bilo organizirano noćenje. Sutradan su učenici posjetili Grafički zavod gdje su upoznati s procesom tiskanja udžbenika i dječjih časopisa te Školsku knjigu u čijim prostorijama ih je dočekala književnica Željka Horvat-Vukelja. Nakon ugodnog druženja s književnicom i ručka u restoranu izdavačke kuće, učenici su prošetali središtem grada te su se zadovoljni i puni dojmova u večernjim satima vratili u Split.