EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN

Autor: Fadila Zoranić, 29. 9. 2017.

Prigodnim sportskim aktivnostima  za učenike svih uzrasta obilježili smo Europski školski sportski dan u našoj školi.

Učenici nižih razreda uživali su  različitim zanimljivim igrama na dječjim poligonima te u nogometu i odbojci.

Osmaši su se natjecali u atletskim disciplinama: skok u vis s motkom, trčanje s preponama te skok u dalj. Naj disciplinom proglasili su skok u vis s motkom.

Ova promocija tjelesne aktivnosti i zdravlja nadahnuta je Mađarskim školskim sportskim danom koji od 2006. godine vrlo uspješno organizira Mađarski školski sportski savez. Danas taj dan obilježava, osim Hrvatske, još 14 europskih zemalja.  Hrvatski koordinator svih aktivnosti je Kineziološki fakultet Sveučilišta u Splitu. Uz naše profesorice, Jasenku Bracanović Grizelj i Josipu Galić, istaknuli bismo uvažene goste s Kineziološkoga fakulteta - Ljubicu Nakić te Nebojšu i Sinišu Zagorca  (Atletski klub „Dioklecijan“).

Nea Glavina i Viktorija Roso, 8. a

EUROPSKI ŠKOLSKI SPORTSKI DAN,  29. 9. 2017.

Blag i sunčan završetak školskoga tjedna bio je kao stvoren za igru na našem školskome igralištu i u dvorani. Europski školski sportski dan obilježili smo u veselome i zdravome duhu, posebnim školskim sportskim aktivnostima.

Učenici nižih razreda uživali su u različitim zanimljivim igrama na dječjim poligonima i, naravno, u nogometu i odbojci.

Osmaši su se hrabro natjecali u sljedećim atletskim disciplinama: skok u vis s motkom, trčanje s preponama te skok u dalj. Naj disciplinom proglasili su skok u vis s motkom.