ICT tehnologija u nastavi prirode

Autor: Fadila Zoranić, 9. 10. 2017.

Manual Bresser MikrOkular Full HD mikroskop u nastavi prirode

Učiteljica Nina Stričević danas je po prvi put koristila ICT tehnologiju u nastavi prirode prilikom mikroskopiranja.
Cilj ovog sata je bio da se učenici upoznaju i sa modernijim tehnikama mikroskopiranja.
Nakon upoznavanja dijelova svjetlosnog mikroskopa, izrade preparata i mikroskopiranja učenici 5.a su imali prilike vidjeti kako ti isti preparati izgledaju kada se promatraju pomoću Manual Bresser MikrOkular Full HD mikroskopa.
Mikroskop su najprije spojili s laptopom , povezali ga sa LCD projektorom i pomoću pripadajuće Full HD kamere uživali u slici na projekcijskom platnu. Pritom je korišten program „CamLablite“.

Prednosti su u tome što je povećanje puno veće u odnosu na tradicionalni svjetlosni mikroskop koji se uglavnom koristi u školama . Osim toga najveća vrijednost je u tome što svi učenici istovremeno,ali i puno detaljnije mogu vidjeti sve dijelove preparata, ali mogu i snimiti pojedine slike ili kratki video promatranih uzoraka, te ih koristiti i na slijedećim satovima. U ovom slučaju učenici su se na nov, zabavan i zanimljiv način upoznali sa razlikama u građi biljne i životinjske stanice.