Kodiranje je fora - probati se mora

Autor: Fadila Zoranić, 7. 12. 2017.

Hour of code

Što je Sat kodiranja? To je uvod u svijet programiranja koji se odvija kroz radionice prilagođene da traju jedan školski sat. Radionice su osmišljene tako da se u njih mogu uključiti učenici najrazličitijih dobi - danas su to zadovoljstvo imali učenici petih i šestih razreda.

Hour of code
Što je Sat kodiranja?

To je uvod u svijet programiranja koji se odvija kroz radionice prilagođene da traju jedan školski sat. Radionice su osmišljene tako da se u njih mogu uključiti učenici najrazličitijih dobi - od prvog razreda osnovne do četvrtog razreda srednje.

Kada se održava Sat kodiranja?

I ove godine radionice će se održavati u tjednu informacijskih znanosti -  4-10. prosinca.

Koliko škola je uključeno u svijetu?

Globalno, ovaj projekt doseže desetak milijuna učenika u preko 100.000 škola na svim kontinentima.