USUSRET OSCARU!

Autor: Katarina Sablić, 9. 2. 2020.

Od 3.-7.veljače 2020. prof.Ivana Bokavšek i školska knjižničarka Jelena Madunić, prof. organizirale su natjecanje u poznavanju filma za učenike 5.razreda.

Prvi dio natjecanja se odnosio na prepoznavanje filma prema izloženim plakatima u školskom hodniku. Tjedan ranije su učenici 6.razreda, za potrebe prezentacije na nastavi engleskog jezika, nacrtali svoju omiljenu filmsku scenu i prepričavali radnju iste scene na engleskom jeziku.

Učenici 5.razreda su imali mogućnost ispuniti listić u kojem su trebali napisati nazive filmova čije se scene nalaze na plakatima učenika 6.razreda.

Natjecanje je završilo u školskoj knjižnici  7.veljače 2020. kada su učenici 5.razreda pokazali svoje znanje o poznatim filmovima kroz dvije igre:

Image Reveal - prepoznavanje filmskog postera, koja se igrala u grupama. Učenici su koristili web buzzer za najbrži prst. Možemo zasigurno reći da je to bio iznimno zanimljiv i zabavan detalj u natjecanju.

Guess the film! - kviz u kojem su prema poznatim citatima iz raznih filmova trebali pogoditi naslov filma. Citati su bili u originalu, na engleskom jeziku. Učenici su pokazali svoje dobro poznavanje filma. Najuspješnijem učeniku je uručena simbolična nagrada.

Čestitamo pobjedniku!

Autor teksta: Ivana Bokavšek, prof.