„DJEVOJČICE U STEM – u“

Autor: Katarina Sablić, 23. 3. 2020.

Profesorice Nina Stričević, Katarina Sablić i Ivana Pavković ove školske godine sa svojim učenicama  pridružile su se projektu pod nazivom „Djevojčice u STEM-u“. Projekt je nastao sa željom da  se kod  djevojčica sedmih i osmih razreda probudi ljubav i interes  prema matematici i prirodnim znanostima, ali i da  se razvijaju  kompetencije 21. stoljeća kao što su suradnja, kritičko mišljenje, kreativnost i komunikacija. U prvom dijelu projekta naše učenice sudjelovale su  u natjecanju u znanju. 9.ožujka   povodom Međunarodnog dana žena provelo  se  ekipno online natjecanje učenica 7. i 8. razreda iz područja biologije, kemije, matematike i fizike koristeći se digitalnim alatima. Svaka ekipa sastojala  se od djevojčica kombiniranih iz 7. i 8. Razreda. Našu školu  predstavljale su tri ekipe.