Virtualna izložba: E Twinning projekt "U svijetu likovnih umjetnika"

Autor: Katarina Sablić, 14. 5. 2020.

Učenici 2. c razreda uspješno su završili sve aktivnosti u eTwinning projektu "U svijetu likovnih umjetnika". U projektu su sudjelovale vrtićke skupine i učenici osnovnih škola iz četiri europske zemlje. Projekt se provodio tijekom školske godine 2019/2020. Ciljevi projekta bili su:

• upoznati život, rad i djela najvećih likovnih umjetnika svijeta i domovine
  • stvoriti uvjete za stvaralački razvoj djece, razvoj njegovih umjetničkih i kreativnih sposobnosti
  • poticati inicijativu, kritičko promišljanje i kreativno izražavanje
  • likovno se izražavati u skladu s dobi, znanjem i vještinama
  • razvijati samopouzdanje

Tijekom projekta učenici su upoznali pet likovnih umjetnika, četiri svjetska i jednoga umjetnika iz Hrvatske. Istraživali su likovne elemente na njihovim djelima te se potom samostalno likovno izražavali, primjenjujući stečena znanja. Kroz raznolike aktivnosti
učili su kako učiti, razvijali socijalne kompetencije, poduzetništvo i inicijativnost, u skladu s kurikulumom likovne kulture i međupredmetnih tema. Koliko su učenici bili uspješni, možete vidjeti na prezentaciji.

Powered
by emaze