PROJEKT VRTIM ZDRAVI FIM

Autor: Meri Rajčić, 12. 4. 2022.

Vrtim Zdravi Film dio je globalne Nestlé inicijative pod nazivom Nestlé for healthier
Kids Global Programme
, kojem je cilj educirati što više djece školske dobi o važnosti pravilne prehrane i bavljenja tjelesnom aktivnošću, u svrhe stjecanja pravilnih životnih navika.

Vrtim Zdravi Film educira učenike sedmih razreda kakobi poruke usvojili tijekom
životne faze u kojoj formiraju svoje stavove i ponašanja te im pomažemo da usvoje
zdrave navike koje će biti dio njihovih života i u kasnijoj dobi.

GLAVNI CILJEVI PROJEKTA SU:
• edukacija učenika o pravilnim prehrambenim navikama
• poticanje učenika na povećanje tjelesne aktivnosti.

Evaluacija se provodi prije i nakon edukacije učenika sedmih razreda. Na prvom satu, prije početka prvog predavanja provodi se Anketni upitnik 1. Na zadnjem edukativnom predavanju, po završetkupredavanja, provodi se Anketni upitnik 2. Na kraju predavanja svi učenici dobili su bijele majce, brošure I letke koji će im pomoći usvojiti zdrave navike u budućem životu.

Voditeljica projekta: Jasenka Bracanović-Grizelj, prof TZK