Božićno raspoloženje u školi

Autor: Zrinka Komić, 15. 12. 2008.

Božić je obiteljski blagdan, a Božićno vrijeme je vrijeme kada najlakše možemo iskazati svoju ljubav, ali ne samo poklonima već provođenjem vremena s voljenom osobom.
To je i vrijeme razmišljanje o osobama koje ti nedostaju i o onima koji trebaju ljubav, tako se i naša škola mak) organizirala te odlučila da ovaj Božić učini mnogima posebnim.

Prof. Krstanović, prof. Maleš i prof. Jadić svake srijede vode skupinu učenika koje čine sedmaši i osmaši u starački dom na Lovretu. Tamo zajedno s djedovima i bakama izrađuju predmete koji će im pomoći pri uređivanju doma za Božić.
Učiteljica Sanja Župa i njeni učenici iz 3.d su posjetili dom za nezbrinutu djecu gdje su odigrali predstavu "Ježeva kućica" i razveselili male gledatelje.
Caritasovi privjesci s lijepim porukama šetaju cijelom školom s učenicima.
I, za kraj, Božićna priredba.
Učenici se toliko trude napraviti još ljepšom, a s njima zasigurno i njihovi profesori. Učiteljice sa svojom dječicom svaki dan vježbaju recitacije i plesove, profesorice vježbaju igrokaze sa starijim razredima, a iz učionice glazbene kulture se već neko vrijeme čuju pučke Božične pjesme u izvedbi školskog zbora.
Učenici će odigrati dvije predstave, školsku i župnu. Župna će biti 14.12. u 17 h, a školske 16.12. u 16 h.
Mi sve ovo radimo da bi ova zadnja dpa-tjedna škole prošla što brže i što ljepše, da bi se za vrijeme praznika odmarali te se s njih vratili sretni i zadovoljni.