Učenici 3.d izvodili pokuse

Autor: Julijana Novaković, 2. 2. 2009.

Pluta li metalna folija  doista na vodi? Na ova i slična pitanja odgovor su potražili učenici 3.d razrednica .

Što se dogodi kad je vosak vruć? Jeli orah ima masti? Je li zrak zauzima prostor? Je li topli zrak lakši od hladnog?  Na ova i još druga slična pitanja učenici 3.d razreda uz pomoć učiteljice su pokušali pronaći odgovore.

Stala za izvođenje pokusa

U razredu postoji kutak za istraživanje sa pribor potrebnim za izvođenje pokusa te stalak pokuse.

Za pripremu su koristili udžbenike „Kemija u igri“ M.Herak i M.Petković, te "1000 uzbudljivih eksperimenata“.

Prijava pokusa

Učenici bi najprije prijavili pokus u kojem bi naveli pitanje na koje traže odgovor, potrebne instrumente, postupak te na kraju zaključak - odgovor na postavljeno pitanje.

Fotografije s pokusa  !!!