EU Code week 2020.

Autor: Katarina Sablić, 13. 11. 2020.

Od 10.-25. 10. 2020. profesorice Katarina Sablić (matematika i informatika) i Nina Stričević (priroda, biologija i kemija) zajedno sa učenicima sedmih i osmih razreda naše škole organizirale su niz aktivnosti u Europskom tjednu programiranja: EU CodeWeek-u. Teme konačnih projekata su bile: Endangered, Vulnerable, and Threatened Animals; Chemical laboratory; Farming simulator i Chemical formula maker, uz obaveznu animaciju likova ukoliko se radi o Scratch projektu. Učenici su za izradu projekata koristili Scratch, Python i Godot engine i prezentirali ih drugim učenicima.

Ciljevi  projekta su na zabavan, zanimljiv i inovativan  način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost. Primijeniti i povezati  stečena znanja iz prirode, biologije, kemije i matematike, razvijanje kreativnosti, timskog rada, prezentacijskih i komunikacijskih vještina i unaprjeđenje kvalitete rada škole. Svi zajedno smo puno toga naučili, ali se i zabavili…A kako nam je zaista bilo sami  pogledajte...