Sigurnost i zaštita na Internetu

Autor: Julijana Novaković, 12. 3. 2009.

Dragi roditelji,

Želja nam je uputiti Vas, kao i sve nas  koji rade s djecom, kako se zaštititi od mogućih rizika te kako pravilno koristiti Internet. Ukazivanjem na  opasnosti koje vrebaju s Interneta nipošto ne bi smjelo rezultirati zabranom i sprečavanjem pristupa Internetu, nego povećanjem stalne brige odraslih za djecu.

S ciljem što boljeg informiranja o opasnostima koje vrebaju djecu s Interneta izradili smo brošure u kojima možete pronaći korisne informacije. Brošure su izradili naši učenici pod mentorstvom pedagoginje Fadile Zoranić i profesorice informatike Julijane Novaković, a oslikane su slikama naših učenika. Nadamo se da ce Vam biti od koristi.

Brošura – savjeti za djecu

Brošura – savjeti za roditelje

Programi za zaštitu djece na internetu

Djeca na internetu - kako ih zaštititi

Portal  http://sigurnost.tvz.hr   je namjenjen sigurnosti djece na internetu, a  sadržaji na portalu su razvijeni u okviru suradnje na programu „Suradnici u učenju“ Agencije za odgoj i obrazovanje, Microsofta Hrvatska i Tehničkog veleučilišta u Zagrebu.

Portal Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba nudi Vam niz infromacija o

o nasilju preko Iinterneta, u svijetu poznato kao cyberbullying, kako ga prepoznati, spriječiti,....