Dan Zemlje

Autor: Zrinka Komić, 27. 4. 2009.

Povodom Dana Zemlje 21.04. u 3.d razredu odvijala se zanimljiva nastava, koju je vodila gđa. Vesna Slapničar, mama jedne od učenica istog razreda.

Sveukupna prezentacije bila je podijeljena na tri dijela:

1. Prezentacija o ekološkoj osviještenosti

2.  Igra ''Jesi li spreman biti detektiv ?''

3. Recikliranje papira

Od svega najviše nas se dojmio ''recept'' za recikliranje papira, koji ćemo podijeliti i s   vama!!!

''RECEPT''

ZA RECIKLIRANJE

PAPIRA:

usitniti papir (ili salvete) na što manje komadiće

staviti ih u mikser, politi vrućom vodom te izmiješati

iz smjese izdvojiti veće komade papira te u smjesu dodati pšenično brašno da bi se po recikliranom papiru moglo crtati i pisati

dobivenu heterogenu smjesu ocijedimo rukom pomoću cjediljke ili je stavimo u mrežastu tkaninu te istisnemo tekućinu

kad ocijedimo papir oblikujemo ga pomoću boce

oblikovani papir postavimo na novine da se osuši

Recikliranu smjesu potrebno je sušiti nekoliko dana (ovisno o debljini papira) da bi se dobio tvrdi reciklirani papir.