Interaktivna ploča u nastavi zemljopisa

Autor: Julijana Novaković, 29. 1. 2010.

Interaktivna bijela ploča naziva  mimio Board ili poznata pod nazivom "pametna ploča" instalirana je u kabinetu zemljopisa i povijesti. Od danas naši učenici imaju priliku pratiti nastavu zemljopisa i povijesti uz najnovije informacijsko-komunikacijske tehnologije.

U informatičkom kabinetu su učenici petih razreda imali priliku i mogućnost uvjeriti se u to kako pametna ploča funkcionira u edukativnom okruženju.

Uskoro donosimo demonstraciju korištenja pametne ploče mimio Board, koju su napravili učenici 5.b razreda.

Što je točno "pametna ploča"?

To je interaktivna ploča u kombinaciji s projektorom te povezana s računalom i omogućava kompletnu interaktivnost uz sigurnu pohranu podataka, pregled spremljenih podataka, ponavljanje kompletnog predavanja, prijenos slike, digitalno hvata sve zabilješke napisane ili projicirane.