Proslavimo jezičnu raznolikost!

Autor: Sandra Križanović, 25. 9. 2008.

Danas, 26. rujna 2008. obilježava se Europski dan jezika. Pogledajte kako je Dan europskih jezika obilježen u našoj školi: foto-album prezentacija

Dana 26. rujna 2006. obilježava se Europski dan jezika u Europi i izvan nje - proslava jezične raznolikosti i poticanja učenja jezika. Prvi put je obilježen tijekom Europske godine jezika (26. rujna 2001.), a Vijeće Europe je tada odlučilo da se Europski dan jezika obilježi svake godine na taj dan.

Profesori stranih jezika u redovitom i izbornom programu Osnovne škole Spinut (engleski, talijanski, njemački) zajedno su sa svojim učenicima osmislili plakate i u radionicama istraživali načine na koji nam strani jezik obogaćuje život.

U zemljama Vijeća Europe govori se 39 službenih jezika, a službeni moto Dana europskih jezika je rečenica „Razgovaraj sa mnom!“, ispisana na svih 39 jezika.

Ako želite provjeriti svoje znanje o europskim jezicima, zaigrajte interaktivnu igru na adresi: http://www.ecml.at/edl/game/talktome.html!