Učenici 3.c razreda posjetili su glavnu poštu

Autor: Sanja Čagalj, 19. 12. 2011.

Foto album:

Kutak za učenike/Foto- galerija

Baš prije nekog dana, učiteljica je dala obavijest u blokić: „U ponedjeljak idemo u posjet pošti, svi obući poštarske majice!“

U ponedjeljak, svi su bili spremni za polazak. Došli smo u učionicu, odložili torbe i krenuli prema Arheološkom muzeju. Ispred Arheološkog muzeja stala su dva poštarska kombija. Razvrstali smo se u kombije i krenuli prema pošti.

U pošti smo dobili balone. Pečatirali smo svoja pisma koja smo napisali kući, ali prije svega smo naučili kako pisma dolaze do poštanskog ureda, stavili smo pisma u stroj koji ih razvrstava prema gradovima. Zatim smo pisma još dodatno razvrstavali prema gradovima, zavezali ih i bacili u posebne vreće.

Bilo je jako zabavno raditi posao poštara. Nakon toga smo čitali adrese pisama koja se nisu mogla pročitati u stroju koji razvrstava pisma.

Tada smo došli u jednu prostoriju u kojoj smo jeli bombone i pili sokove. Onda smo se popeli na kat više u ured gdje poštari slažu pisma po adresama,  prije nego ih krenu raznositi.

Kada smo sve to napravili, našem posjetu je bio kraj.

Ali nije mi bilo žao jer je bilo super i ostat će mi puno uspomena na taj dan.

Mia Mršić  3. C