BETLEHEMSKO SVJETLO MIRA stiglo u OŠ " Spinut"

Autor: Sanja Čagalj, 19. 12. 2011.

Foto album:

Kutak za učenike/ Foto galerija

BETLEHEMSKO SVJETLO MIRA stiglo u Split
Svake godine u tjedan pred Božić, jedan skaut iz Austrije zaputi se u Betlehem i u "Spilji rođenja" zapali Betlehemsko svjetlo. To Svjetlo se potom avionom doprema u Beč, gdje se okupljaju predstavnici europskih skautskih organizacija i odnose ga u svoje države. "Betlehemsko svjetlo mira" skauti diljem Europe prenose od osamdesetih godina prošlog stoljeća, a tradicija donošenja Svjetla u Split traje od 1993. Betlehemsko svjetlo koje mladi predaju građanima Splita predstavlja poruku mira, dobra, tolerancije i ostalih temeljnih ljudskih vrijednosti. Posvećeni plamen Svjetla mira, upaljen u Betlehemu, preuzeli su potom brojni okupljeni, koji su došli u katedralu da dalje pronesu ovu luč.

PISMO MALOM ISUSU

Matea Raboteg, 5.d