Besplatno predavanje o mogućnostima dobivanja ženskih i muških sportskih stipendija na američkim sveučilištima.

Autor: Sanja Čagalj, 20. 1. 2012.

DUGOPOLJE / SPLIT / ŠIBENIK / ZADAR – Dana 21. siječnja (subota) 2012. godine, s početkom u 18h, u Press centru glavnog nometnog stadiona u sklopu Sportskog centra Hrvatskih vitezova u Dugopolju, održat će se besplatno predavanje o mogućnostima dobivanja ženskih i muških sportskih stipendija na američkim sveučilištima.  Isto predavanje održat će se i u Zadru (19. siječnja [četvrtak] 2012., s početkom u 18h, u Press centru dvorane Krešimir Ćosić) te Šibeniku (20. siječnja [petak] 2012., s početkom u 18h, u dvorani „Miminac“ (ex Partizan) na adresi Miminac 15). Predavanje je namijenjeno mladim sportašicama i sportašima koji trenutno pohađaju srednju ili osnovnu školu te njihovim roditeljima. Sportovi kojima je namijenjeno ovo predavanje su nogomet, košarka, odbojka, tenis, mačevanje, streljaštvo, plivanje, vaterpolo i veslanje.

Gost predavač i organizator je dr.sc. Ljudevit Pranić, bivši student sportaš i primatelj američke sportske stipendije na University of Tulsa (1994.-1998.), dobitnik prestižne sveučilišne sportske nagrade "All-American", te bivši pomoćni trener ženske teniske momčadi na Temple University (2000.-2002.). Ljudevit je stekao titulu sveučilišnog prvostupnika (baccalaureus) na University of Tulsa. Magistrirao je i doktorirao na Temple University. Od 2007. godine živi u Hrvatskoj, gdje predaje na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Splitu.

U SAD-u je radio, studirao i živio sveukupno više od 12 godina, te je vrsni poznavatelj cjelokupnog sustava sveučilišnog sportskog stipendiranja i natjecanja. Navedeno predavanje pružit će informacije i odgovore na sljedeća pitanja:
•        Bavljenje sportom – želje i stvarnost?
•        Što je američka sveučilišna sportska stipendija (vrste, iznosi, te što pokrivaju)?
•        Vjerojatnost dobivanja sportske stipendije?
•        Kriteriji dobivanja sportske stipendije?
•        Načini dobivanja sportske stipendije?
•        Kada započeti cijeli postupak?
•        Primjeri sveučilišnih kampusa u SAD-u

Za sve upite i informacije izvolite posjetiti www.playstudybe.com odnosno kontaktirajte Ljudevita izravno na 091-235-2529 ili e-poštom na info@playstudybe.com.