DANI KRUHA -Zrnce dobrote škole Spinut

Autor: Administrator , 29. 10. 2013.

Dobri "kao kruh"

I ove je godine naša škola slavila Dane kruha. Za tu prigodu još jednom smo sakupljali hranu za Caritas tj. za one koji imaju puno manje od nas. Broj učenika i učitelja koji su se odazvali ovoj našoj maloj akciji pokazao je da su ljudi spremni pomoći drugima. Sakupili smo veliku količinu hrane te pokazali još jednom da nismo samo dobri na riječima već i na djelu.

Dea Bogdanović i Maura Galić

Pismo zahvale

Dragi naši,

Primili smo darove vašeg srca. Iznimno smo sretni zbog toga. Radost darivanja preselila se od vas k nama, a mi smo je opet podijelili sa najsiromašnijima. Svi skupa uspjeli smo na njihovim licima izmamiti gotovo djetinju radost i osmijeh. Oni su sada sretni jer znaju da nisu sami i da netko misli na njih. Lijepo je znati da nekome pripadaš. Po darivanju očitujemo kršćansku ljubav, a po ljubavi znamo da postojimo.

Još jednom, draga djeco hvala ponajprije vama, našim  malim dobročiniteljima, zatim vašim roditeljima, nastavnicima i ravnatelju vaše škole, na iznimnom marljivom zalaganju i odricanju za naše siromahe.

Vaši Caritasovci

Zrnce dobrote škole Spinut

Najljepše je kad se dijeli,

kad se smije i veseli,

kada ljubav vječno traje,

kad se srce srcu daje.

Prijatelju, ako zapneš,

zovi, javi, tu ću biti,

s tobom sve u dobru i zlu,

ja ću uvijek podijeliti.

Svi smo mi plodovi Božji,

stvoreni da ljubimo i grlimo,

da živimo u radosti i sreći

i pomažemo svakom po Božjoj riječi.

Zato je povodom Dana kruha cijela naša škola Spinut prikupila razne namirnice za Caritas.

Želimo razveseliti lica onih koji imaju puno manje od nas i pružiti im ljubav koju čovjek čovjeku može dati.

Anja Vlaić i Andrea Čaljkušić