Predstava 4.a razreda

Autor: Administrator , 9. 12. 2013.

Pogledaj predstavu

U petak, 6. prosinca učenici 4. A razreda predstavili su roditeljima i ravnateljici škole svoju prvu kazališnu predstavu o hrvatskoj legendi Mili Gojsalić

U petak, 6 prosinca učenici 4. A razreda predstavili su roditeljima i ravnateljici škole svoju prvu kazališnu predstavu o hrvatskoj legendi Mili Gojsalić, heroini čije je junaštvo za spas rodne grude inspiriralo znamenite hrvatske umjetnike, Augusta Šenou koji ju je opjevao, Ivana Meštrovića koji je isklesao njezin lik, Jakova Gotovca koji je skladao operu o njoj. Učenici su samostalno osmislili scenarij, a u likovnoj radionici izradili rekvizite (oružje i nakit). Uz glumački talent pokazali su i snagu razrednog prijateljstva i zajedništva. Publika je burnim pljeskom nagradila kazališnu družinu i zaželjela im još puno predstava.