18. studeni- Dan sjećanja na Vukovar

Autor: Administrator , 16. 11. 2014.

Hrvatski sabor donio je 29. listopada 1999. Odluku o proglašenju dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine, kako bi se dostojanstveno i primjereno odala počast svim sudionicima obrane Vukovara, grada – simbola hrvatske slobode.

Pismo ministra Mornara povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara

14. studenoga 2014.

Pozivamo vas da i ove godine Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine zajednički obilježimo tradicionalnim paljenjem svijeća u sklopu spomen-akcije „I u mom gradu Vukovar svijetli“ te na taj način izrazimo duboko poštovanje stradalima i odamo počast svima koji su herojskom obranom omogućili utemeljenje suvremene hrvatske države.

Akciji, koja je pokrenuta u Splitu 1999. godine i prihvaćena diljem Hrvatske, potporu daju i mnogobrojne odgojno-obrazovne ustanove. Tim povodom Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta preporučuje svim vrtićima, osnovnim i srednjim školama da u ulicama koje nose ime toga grada ili drugim prigodnim mjestima zapale svijeću u sjećanje na sve vukovarske žrtve.
S poštovanjem,

MINISTAR