Šestaši u svijetu glazbe

Autor: Anđela Paleka, 12. 11. 2008.

U našoj školi dogodio se još jedan Mali koncert. Zbornicu smo nakratko pretvoriti u komornu koncertnu dvoranu i poželjeli dobrodošlicu umjetniku na kome bi nam zasigurno pozavidjeli i najizbirljiviji glazbeni sladokusci - MIHOVILU KARUZI.

Ukoliko želite osjetiti dio atmosfere pogledajte fotoalbum

Jedan od glazbenih satova posvetili smo violončelu: njegovoj građi,  povijesti razvoja, izražajnim mogućnostima najznačajnijim djelima te skladateljima koji su pisali za njega i konačno prekrasnoj glazbi.

Naučili smo kako se ponašati za vrijeme koncerta, te uživali u svim čarima violončela. Svojim ponašanjem zaslužili smo duboki poklon velikog glazbenog umjetnika.

O umjetniku:

Violončelist MIHOVIL KARUZA rođenje u Splitu 1975. godine gdje je završio nižu i srednju Glazbenu školu „Josip Hatze“. Nakon završene srednje škole upisao je Muzičku akademiju u Zagrebu, gdje je i diplomirao u klasi poznatog čelista prof. Waltera Dešpalja. Usavršavao se kod svjetski poznatih glazbenika i pedagoga, a tijekom školovanja i studija dobitnik je brojnih nagrada. Djelovao je kao stalni član orkestra ZAGREBAČKE FILHARMONIJE, a od 2000. godine kao solo-violončelist orkestra HNK u Splitu, prvi violončelist SPLITSKOG KOMORNOG ORKESTRA i SPLITSKOG KLAVIRSKOG TRIA.

Bavi se pedagoškim radom, kao asistent na Umjetničkoj akademiji u Splitu i profesor na Osnovnoj glazbenoj školi „Lovro pl. Matačić“ u Omišu.