POSJET DOMU ZA STARE I NEMOĆNE ˝LOVRET˝

Autor: Fadila Zoranić, 16. 12. 2015.

Izradili: Marta Matulić, Roko Mitar i Lovre Bralić, 7.a

15. 12. 2015.

U ovo doba ljubavi i darivanja odlučili smo razveseliti ne samo svoje djedice i bakice, već i stanovnike doma „Lovret“. S radošću ih posjećujemo svake godine i oni nas uvijek srdačno dočekaju. Za sve pravi je užitak slušati naš izvrsno uvježbani zbor koji tako brzo podigne atmosferu pa se redovito dogodi da svi skupa i zaplešemo: i naši domaćini, i naša gđa ravnateljica Sanja Čagalj, i naša pedagoginja, gđa Fadila Zoranić, i profesor glazbene kulture g. Mladen Kalebić. Svi obožavamo stare ˝Splitske pisme˝. Na naš živahni mali domjenak stigli su i predstavnici Grada na čelu s dogradonačelnikom koji je uveselio stanovnike doma novčanom donacijom te slatkišima.

Poput pravih malih novinara mi smo za to vrijeme razgovarali sa simpatičnim i živahnim umirovljenicima, o njihovom životu, boravku u domu, dijelili životna iskustva i priče te saznali štošta zanimljivoga. Pomislili smo kako bismo se više trebali družiti s njima jer toliko toga još možemo naučiti od njih, ali i oni od nas. Pogledali smo i izložbu doista prekrasnih slika koje su, kako je rekla jedna gospođa, nacrtale njihove ˝stare ruke˝. Mislimo kako će te njihove ruke još dugo crtati, a mi još mnogo godina uživati u druženju s njima.

Sretan vam Božić, dragi naši susjedi i prijatelji!