Učenici osmih razreda na V-alert konferenciji

Autor: Fadila Zoranić, 26. 12. 2015.

Skupina učenika osmih razreda u pratnji pedagoginje sudjelovali su na radionici i isprobali nekoliko scenarija vezanih za prijetnje.

Cilj V-ALERT projekta je uspostavljanje svijesti i kulture vezane za područje informacijske sigurnosti kod različitih ciljnih grupa korisnika (učenici i učitelji, IKT studenti, zaposlenici u akademskoj zajednici i poduzećima) informacijske i komunikacijske tehnologije (IKT) podizanjem razine svjesnosti i uvježbavanjem putem inovativnog alata za e-učenje. U kontekstu projekta razvit će se on-line 3D okruženje virtualnog svijeta za učenje (VWLE) koje će simulirati stvarne scenarije vezane za prijetnje u području informacijske sigurnosti, omogućavajući tako siguran način stjecanje znanja o mogućim rizicima i prijetnjama. VWLE će također putem personaliziranih preporuka korisnicima osigurati podršku u realnom vremenu, pri čemu će preporuke biti rezultat primjene algoritama preporuke na korisnikove osobne podatke kao i na sve aktivnosti realizirane za vrijeme učenja. “Učenje kroz rad” je temeljni pedagoški pristup V-ALERT projekta, pristup koji može povećati intrističnu motivaciju učenika te omogućiti bolje razumijevanje i učenje.