Posjet Nene Mikulića

Autor: Bruno Mustić, 18. 11. 2008.

Akademski umjetnik sudjeluje razrednom projektu: Čitanje je fora. Danas je podsjetio učenike 3 D i upoznao se s njima. Dogovorili smo sljedeći susret i likovnoj radionici na kojoj će raditi u dvije grupe. Tema će im biti najdraži likovi iz književnih djela.

Umjetnik svoje skulpture izrađuje od drveta.

Koristi dvije likovne tehnike  a to su izrada skulptura od drva i slikanje. Njegove najčešće teme su ljudi,život i brodovi.Imao je i izložbu u Parizu.Njegova skulptura igrača picigina (“piciginaš“) se nalazi u kafiću  na Baćvicama.Ispred njegove galerije „Brod u boci“ nalazi se skulptura čovjeka kojeg je nazvao Jakov.U Ateljeju vlada kreativna umjetnost.On je jedan od umjetnika koji voli kombinirat razne materijale.

Više o umjetniku saznajte....

A za bolji doživljaj možete pogledati fotogaleriju.