Premijera predstave Odvjetnikova priča

Autor: Fadila Zoranić, 11. 5. 2016.

Projekt Drama na filmu okončan je scenskom izvedbom jedne od  Canterburyjskih priča Geoffreya Chaucera (oko 1343.– 1400.), engleskoga pjesnika i pripovjedača koji se smatra ocem engleske književnosti. Chaucerovu  „Odvjetnikovu priču" izveli su članovi Dramske skupine profesorice Filke Žilić, sačuvavši lakoću i ljepotu pjesnikove arhaične riječi. Nekoliko mjeseci intenzivnih priprema publika je nagradila  iskrenim  oduševljenjem.

snimio: Duje Piasevoli

Prekrasni kazališni kostimi učinili su izvedbu dojmljivijom, iako su svakako najvrjednije izvedbe naših učenika i trud koji je uložila profesorica Žilić kako bi ih naučila umijeću scenskoga čarobiranja. Ovaj je vrijedan projekt okončan, ali očekujemo ponovno dizanje zastora u našoj zbornici i ulazak u neku novu priču koju će nam prirediti naši nadareni učenici: Laura Ana Klarić, Karla Radonić, Karla Čaljkušić, Marin Jerković, Ivan Bubalo, Antonio Šimundža, Lovre Kačunić, Kristijan Šimundža, Duje Zlović.