Autor: Diana Nikolić, 4. 10. 2016.

Materijali i sadržaji provedenih aktivnosti redovito će se objavljivati na službenoj facebook stranici Kampanje.

Posjetite nas i lajkajte.

Ove školske godine naša se škola uključila u Nacionalnu kampanju za osobe s  teškoćama čitanja i disleksije " I JA ŽELIM ČITATI ".
Voditelj kampanje je: Hrvatsko knjižničarsko društvo.
Kampanja počinje 1.listopada 2016. i trajat će do kraja jeseni 2017.

Ciljevi Kampanje su:

Informirati i educirati ljude o teškoćama čitanja i disleksiji
Senzibilizirati širu javnost o problemima i potrebama osoba s  teškoćama čitanja i disleksijom te potrebama osoba koje ne mogu čitati standardni tisak i tako pridonijeti poboljšanju kvalitete života ove skupine ljudi.
Predložiti izmjenu Zakona o autorskom pravu i srodnim pravima (NN 167/03, čl. 86) koji bi omogućio ovim osobama lakši pristup knjigama posebno uređenima za njih.
Poboljšati međuinstitucionalnu suradnju stručnjaka koji se bave osobama s teškoćama čitanja i disleksijom te osobama koje ne mogu čitati standardni tisak.

Kako bi pridonijela ostvarenju navedenih ciljeva, naša škola će kroz sljedećih godinu dana organizirati predavanja i radionice za roditelje i učitelje, koje će održati profesori s Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta te izložbe na temu disleksije.

Poduženi boravak

Program produženog boravka