Put knjige i put vjere

U posljednjem tjednu Mjeseca hrvatske knjige 2018. svi peti razredi su u knjižnici sudjelovali u uvodnoj aktivnosti projekta "Lanci za knjige" koji su osmislile vjeroučiteljica Ružica Maleš, nastavnice hrvatskog jezika Filka Žilić i Sanja Stojanović i knjižničarka Jelena Madunić. Učenici su kroz animiranu prezentaciju, pregled digitaliziranih knjiga i raspravu o nastanku (i mogućem nestanku!) knjige saznali nešto novo o njenoj povijesti i neraskidivoj povezanosti s vjerom i životom.

Evolucija knjige (TED-Ed animacija, kviz pitanja, dodatni izvori)

Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2018.

Učenice naše škole i ove godine su sudjelovale u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja, koji se provodi online u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske te u dijaspori. Kako je ovogodišnja tema Mjeseca hrvatske knjige nacionalna baština, takav je bio i izbor knjiga koje je trebalo pročitati za kviz:

Snježana Babić Višnjić: Andautonac

Nena Lončar: Sve o Evi

Melita Rundek: Letači srebrnih krila

U svim knjigama je naglašena tema bogate hrvatske baštine, od antike do samostanskih knjižnica. Tri učenice 7.b razreda, Lucia Juračić, Bruna Čečuk i Ivona Bitunjac su pročitale knjige, riješile online kviz i sada čekamo rezultate. Nadamo se da će jednoj od njih u krilo sletjeti glavna nagrada – novi tablet.

plakat kviz 2018.pdf

Poduženi boravak