preskoči na sadržaj

Osnovna škola SPINUT

 > MenSI
 

Mentoring for School Improvement

Program:   HORIZON 2020

 

The key objectives of MenSI are:

- To investigate school-to-school mentoring theory and practice including the strengths, weaknesses and related costs of different mentoring and school peer-to-peer learning models.

- To create and animate a network of over 100 Mentor and Mentee Schools to pilot a range of approaches to addressing policy challenges.

- To analyse the effectiveness of whole-school mentoring approaches applied by network schools to support mainstreaming of ICT and address policy challenges in partner countries.

- To offer evidence-based recommendations and guidelines for the cost-effective coordination of school clusters through different approaches (top-down, bottom-up, virtual, etc.).

- To create a community of practice and professional development opportunities for a wider group of school staff and an exchange mechanism for policy makers.

Glavna tema projekta digitalna je inovacija na razini cijele škole kao odgovor na općeniti izazov uvođenja IKT-a na institucionalnoj razini,  a naši nacionalni specifični prioriteti kojiima ćemo se posebno posvetiti tijekom projekta su personalizacija učenja fleksibilni prostor za učenje. 

U projektu sudjeluju 4 mentorske i 16 mentoriranih škola:

Mentorske škole redovito koriste IKT u školi za učenje, poučavanje, profesionalni razvoj i upravljanje školom.

Mentorirane škole još uvijek ne koriste IKT sistematski u cijeloj školi, ali imaju veliku motivaciju i interes.

 

Nacionalna koordinatorica projekta je Arjana Blažić, a predstavnica MZO je Maja Vujčić Vračević.

Škole su podijeljene u 4 grupe odnosno klastera koje vode mentorske škole. Za svaki klaster otvoren je zaseban dio u kojem će surađivati i kojem samo sudionici klastera mogu pristupiti. 

 

 

 

 

 

 

 

 


Prvi sastanak klastera 19.11.2021. Svi materijali u MOOC

Na sastanku klastera iz OŠ Spinut nazočni:

Sanja Čagalja, ravnateljica voditelj projekta

Fadila Zoranić, koordinatorica

Diana Nikolić, stručni suradnik psiholog

Nina Stričević, učiteljica kemije i biologije

Ivana Bokavšek, učiteljica engleskog jezika

Lidija Čajkušić, učiteljica razredne nastave

   

 

Drugi sastanak je održan u usbotu 18.12.2021.
Program: 

9,00 – 09,10     Uvodna riječ - Danica Bavčević, dipl.psi., školski koordinator

9,10 – 10,00    Mia Milun,prof.  - Digitalni alati u nastavi, predavanje i rasprava
Tijekom izlaganja će biti prezentirani gotovi materijali napravljeni u digitalnim alatima Wizer.me, ThingLink, Padlet, Forms, Genially...u svrhu razmjene primjera dobre prakse te iskustva takvog  rada s učenicima. Primjeri obrađenih tema će biti iz matematike, ali je ideja pokazati svim sudionicima princip rada i svrhu korištenja tih digitalnih alata. U otvorenoj raspravi razmijenit će se iskustva rada i u nekim drugim digitalnim alatima u pokušaju da našu nastavu učinimo još kvalitetnijom i zanimljivijom. Svi prijedlozi i primjeri kolega su dobrodošli - usavršavajmo se zajedno!

10,00   -10,40    Ines Alujević, prof. i Vesna Dobronić, prof.

E-prirodoslovna zbirka kao alat u inovativnom načinu poučavanja, predavanje i rasprava Tijekom izlaganja bit će prezentirana e-prirodoslovna zbirka III.gimnazije, Split, kao ideja i poticaj svim učiteljima i nastavnicima koji žele s učenicima pokrenuti izradu e-zbirki iz bilo kojeg nastavnog predmeta.

11,40 – 11,20   Ana Oreb,prof.  -  Loomen  - uvodna radionica   Tijekom izlaganja bit će prezentirane mogućnosti Loomena kao programskog alata za izradu e-kolegija, održavanje nastave na daljinu i kombinirane nastave uživo i na daljinu. https://loomen.carnet.hr/ Sudionici će biti upoznati sa sljedećim aktivnostima: prijava, otvaranje novog tečaja, upisom polaznika i njihovim grupiranjem, korištenjem osnovnih resursa i aktivnosti (datoteke, natpisi, poveznice, zadaće).
 

11,20 – 12,00   Marina Luetić, prof. - Izrada animacije modela atoma, radionica

Online radionica u kojoj će biti prikazani koraci u izradi animiranog sadržaja za Power Point prezentaciju. Planirani ishod radionice: sudionici će samostalno izraditi animirani model atoma i naknadno ga prikazati na nekom od sljedećih sastanaka. Radionica je prvenstveno namijenjena  učiteljima i nastavnicima kemije, ali se preporuča svima koji žele koristiti takvu vrstu aktivnosti u nastavi.

12,00– 13,00   Julijana Novaković,prof.   Izrada eTwinning projektne dokumentacije - korak po korak, radionica. Na webinaru će biti  prikazati primjeri integriranja eTwinning projekta u nastavu na način da budu zadovoljeni kriteriji pedagoške inovativnosti i kreativnosti, integracije u kurikulum, razmjene i suradnje među partnerskim školama i kreativne uporabe informacijsko-komunikacijske tehnologije u izradi sadržaja sukladno s dobi učenika.

 

https://wakelet.com/wake/wpY9Bb8ByvRAx8KSLZxdM

https://mensi.eun.org/schools


CMS za škole logo
Osnovna škola SPINUT / Teslina 12, HR-21000 Split / os-spinut-st.skole.hr / ured@os-spinut-st.skole.hr
preskoči na navigaciju