Produženi boravak 2018./2019.

Produženi boravak -Domaćinstvo 2017./2018.

Radionice

1. Kupovina namirnica

2. Kako ispeći kruh?

3. Kako napraviti marmeladu?

4. Kako napraviti zimnicu?

5. Kako napraviti  voćnu salatu?

Odgovor na ovo pitanje tražili su učenici iz produžnog

boravka u jednoj o brojnih radionica domaćinstva, koje se održavaju petkom u našoj školi,

pod stručnim  vodstvom učiteljice Goranke Knego.

Čaj i palačinke u školi

Polaznici nastave domaćinstva u petak su u sklopu zajedničkih aktivnosti učili kako napraviti čaj i palačinke.

Uz  šalicu toplog čaja pričali su o "čajanku" pričali su o običajima vezanim uz čaj,

vrstama čaja posebice o čajevima od ljekovitiog dalmatinskog bilja.

Okušali su se u izradi palačinki koje su uslast pojeli premazane svojom marmeladom od šljiva.

Gogine čarolije

Još niste naučili sašiti za sebe torbicu ili jastučić za odmor?

Ne brinite se, jer još uvijk stignete jer učiteljica Goranka Knego drži tečaj krojenja i šivanja u našoj školi.

Upravo je na programu ručno ušivanje i bodovi pa ko želi treba doći kroz ovaj tjedan u periodu od 16 do 17 ucionici br 20

Dobrodošli ste!

Projekt - Na starom tavanu 2017./2018.

U sklopu ovogodišnjeg projekta "Na starom tavanu" učenici produženog boravka (1.a, 1.b i 3.a) posjetili su Etnografski muzej. Obišli su muzej uz stručno vodstvo te naučili mnogo o starim dalmatinskim nošnjama, običajima i nakitu.

Nakon toga su, kroz radionicu izrade starog nakita (rećine - tradicijske naušnice  i špiode-igle za kosu) imali priliku okušati se u vještini izrade nakita te su se pokazali jako spretni. U školu su se vratili sretni jer su se lijepo zabavili i naučili mnogo zanimljivih i novih stvari.

galerija slika

Posjet Domu Lovret

Učenici u programu produženog boravka, sa svojim učiteljicama Gorankom Knego, Majom Bulić, Silvijom Vranješ i Katarinom Bušić pripremili su prigodni program za stare osobe u Domu Lovret.

Priredbi su prisustvovali splitsko-dalmatinski župan Blaženko Boban i dogradonačelnica Jelena Hrgović, koji su se ravnateljici Doma Lovret uručili prigodni poklon bon a nakon programa pozdravili su naše učenike, čestitali im na odličnoj glumi i programu te se, na zadovoljstvo svih- slikali s njima za uspomenu.

Kako je poručio naš župan: Dobro je činiti dobro! Čestit i blagoslovljen Božić!

Produženi boravak - Svijet glazbe

FILM- Izrađujemo svoje instrumente

Ples  i pjesma

FILM - upoznajemo instrumente

Sportska natjecanja: odbojka

Autor: Julijana Novaković, 28. 1. 2010.

Prvo kolo odigrano 16.01. s OŠ PLOKITR naša ekipa je pobjedila sa 2:0 u setovima.

Drugo kolo odigrano 23.01. s OŠ MERTOJAK također smo pobjesili sa 2:0 u setovima .