> Projekti
2017./2018.

2.c razred

Učenici 2.c razreda uz stručno vodstvo učiteljice Lidije Čajkušić  primjenjujući inovativne metode rada  u izvannastavnim aktivnostima  „ Mali kreativci“  izradili su knjižicu likovnih i literalnih radova na temu „ Četiri godišnja doba“.  Kroz likovne i literalne- dramske radionice,učenici su pokazali svoju kreativnost. Knjižica je oblikovana u digitalnom i tiskovnom obliku.

Autor : Lidija Čajkušić

1.a razredi

Slobodna Dalmacija raspisala je likovno literalni natječaj s temom Naš sveti Duje.

Učenici 1.a razreda sudjelovali su u tom natječaju i  jedan od radova  izabran je za naslovnu stranicu

te izašao  u zborniku radova povodom SVETOG DUJE 7. svibnja 2018.

Svi ostali radovi ojavljeni su na službenim stranicama novina.

Stari običaji i dalje žive ( 1,a i 1,c)

Projekt: SMART RAZRED ( 1.a)

Nositelj: OŠ Spinut

Partner: Filozofski fakultet

Voditeljica: uč. Vini Ballarin

Trajanje projekta: 4. godine

Projekt smart razred 1.a.docx

2016./2018.

Međunarodni dan dječje knjige 2.04.2017.

Željeli su zanimljivim plakatima potaknuti djecu na čitanje knjiga, a posebno djecu s teškoćama čitanja. Na kraju su učenici predstavili svoje plakate.
Reklamni plakati su izloženi u holu naše škole.

Svjetski dan kazališta 27.03.2017.

Svjetski dan kazališta je u našoj školi bio prilika da se pokaže kako poteškoće u čitanju i pisanju (disleksija i disgrafija) nisu prepreka u izražavanju kroz riječi, glumu, likovno stvaralaštvo. Svi učenici 5.a i 5.b razreda su, uz vođenje profesorice hrvatskog jezika Ljiljane Longin i logopedinje Dajane Knežević, ravnopravno sudjelovali u osmišljavanju i izradi igrokaza, kazališnih scena, kostimografije. Nakon toga su učenici predstavili svoje radove.

Odabran je jedan igrokaz: "Bubamarine muke". Učenici su zajedno s logopedinjom i profesoricom hrvatskog jezika pripremili i izveli igrokaz učenicima 5.-ih razreda u knjižnici naše škole.

Zahvaljujemo piscu Marinu, kostimografkinji Luciji i glumicama Bruni, Barbari, Lani, Ivoni i Klari.

webinar „Zaštita prava i interesa djece u školi“

Autor: Julijana Novaković, 26. 10. 2009.

Pozivamo vas na webinarZaštita prava i interesa djece u školi koji će se održati u četvrtak, 29. 10. 2009. u 12.30 sati

Voditeljica webinara, Ana Pezo, prof. pedagogije, savjetnica pravobraniteljice za djecu, govorit će o najčešćim povredama prava ! djece u školi i ulozi učitelja u sveobuhvatnoj i pravovremenoj zaštiti djece.

Sve informacije potrebne za uključenje pronaći ćete na portalu www.ucitelji.org, na stranici Webinari (poveznica).

Tim zajednice „Suradnici u učenju“