Na starom tavanu

Autor: Fadila Zoranić, 29. 11. 2017.

U sklopu ovogodišnjeg projekta "Na starom tavanu" učenici produženog boravka (1.a, 1.b i 3.a) posjetili su Etnografski muzej. Obišli su muzej uz stručno vodstvo te naučili mnogo o starim dalmatinskim nošnjama, običajima i nakitu.

Nakon toga su, kroz radionicu izrade starog nakita (rećine - tradicijske naušnice  i špiode-igle za kosu) imali priliku okušati se u vještini izrade nakita te su se pokazali jako spretni. U školu su se vratili sretni jer su se lijepo zabavili i naučili mnogo zanimljivih i novih stvari.

fotogalerija