NATJECANJE U SPORTU

POLUZAVRŠNICA DRŽAVNOG NATJECANJA U KOŠARCI

18.5.2022. održano je poluzavršno natjecanje Državnog

prvenstva ŠSD za učenice 5/6 razreda u košarci.

Čestitamo našim učenicama na izvrsnom DRUGOM mjestu!
Ekipa ŠSK RUĐER: NIKA GRUBNIĆ,BRUNA MRČELA, RIVA NEGOTIĆ,

MARITA MODRIĆ, KORINA BRODARIĆ, NINA BOBOŠ, NAĐA NIKOLIĆ, KATARINA KLANČNIK
VODITELJICA : JASENKA BRACANOVIĆ-GRIZELJ

MALE KOŠARKAŠICE SU PONOVO PRVE!

Na županijskom natjecanju u košarci za djevojčice 5/6 razreda, naše učenice osvojile su PRVO MJESTO.
S ovim su ostvarile pravo nastupa na POLUZAVRŠNICI natjecanja koje će se održati 18.svibnja u Splitu.
Za pobjedničku ekipu igrale su: NIKA GRUBNIĆ, BRUNA MRČELA, RIVA NEGOTIĆ, MARITA MODRIĆ, KORINA BRODARIĆ, NINA BOBOŠ, NAĐA NIKOLIĆ I KATARINA KLANČNIK.
Želimo vam puno uspjeha u daljnjem natjecanju.
Voditeljica/mentorica Jasenka Bracanović-Grizelj

IOSVOJENO 2. i 3. MJESTO U ATLETICI
U utorak 10.5.2022. u Parku mladeži održano je županijsko natjecanje u atletici za 5/6 razrede.
Sudjelovalo je 12 ekipa učenica i 11 ekipa učenika
Natjecalo se u disciplinama : trčanje na 100m, 200m, 600m, bacanje vortexa i medicinke, skok u dalj i vis i na kraju štafeta 4x100.
Učenice su  osvojile 2. mjesto, a učenici  3. mjesto.

Sudjelovali su:
Ekipa učenica  : Franka jajac, Bruna Mrčela, Nikolina Hrnić Macura Petra Jelić, Nika Grubnić, Laura Jeličić, Lucija Antić, Hana Ramić,
Ekipa učenika : Lovre Gruica, Lovre Radonić, Karlo Mudri Bakić, Luka Radman, Bartul Batistić i Lovre Sumić
Čestitke od  voditeljice/ mentorice Jasenke Bracanović-Grizelj.

Na Državnom natjecanju u plivanju učenici naše škole postigli su zapažen uspjeh, osvojivši drugo mjesto na natjecanju. Do same završnice poredak na vrhu ljestvice bio je vrlo neizvjestan. Za ekipu školskog kluba Ruđer plivali su: Duje Katunarić, Luka Eterović, Karlo Budimir Bekan, Mauro Negotić, Bepo Tomaš, Toma Smirčić, Ivano Arić i Viktor Bačić. Voditeljica Jasenka B. Grizelj

25.11.2021. održano je gradsko i županijsko natjecanje u gimnastici. Iako najmlađe, učenice naše škole ostvarile su uspjeh, plasmanom na 2.mjesto.

Čestitamo učenicama i mentorici Jasenki Bracanović Grizelj

U protekla tri dana održalo se natjecanje učenika OŠ 5-6 razreda grada Splita u nogometu za šk.god. 2021./2022. na igralištu u Vukovarskoj ulici. Nogometne ekipe učenica i učenika postigli su izvrsne rezultate.

Učenice su osvojile prvo mjesto pobjedivši ekipe OŠ Ravne Njive i OŠ Pujanke, a nastupile su u sastavu Boboš, Kos, Velimirović, Kuanović, Sekulić, Modrić, Regjo, Mrčela, Negotić.

Učenici su izvrsnom pobjedili ekipe OŠ Split 3, Pojišan, Žnjan, Pazdigrad, a u finalu su izgubili od ekipe OŠ Brda. Srebrenu medalju osvojili su: Jurišić, Kesić, Vrvilo, Meštrović, Lapčić, Farac, Malada, Nevešćanin, Peračić, Reić, Smirčić, Bečić, Radonić.

11.11.2021. (četvrtak) na stadionu ASK-a održan je Jesenski kros za učenice i učenike osnovnih i srednjih škola. Naša škola nastupila je u dvije kategorije M i Ž za 5/6 razrede i ponovo smo dokazali da smo najbolji. U jakoj konkurenciji deset osnovnih škola, učenice NIKOLINA HRNČIĆ MACURA, NIKA GRUBNIĆ,  FRANKA JAJAC  i PETRA JELIĆ osvojile su PRVO MJESTO i time osigurale odlazak na županijsko natjecanje u Omišu 16.11.2021.
U muškoj konkurenciji nastupili su učenici Ivan Bakarić, Andrija Islamović, Mak Peračić  i Fabjan Reić ali se nisu uspjeli plasirati za odlazak u dalje natjecanje.
Čestitamo natjecateljima i nadajmo se brojnim uspjesima u daljnjim natjecanjima.
Voditeljica Jasenka Bracanović-Grizelj

Županijsko natjecanje u krosu
16.11.2021. održano je županijsko natjecanje u krosu na stazi dugoj 800m u Omišu.

Učenice OŠ Spinut osvojile su drugo mjesto  u konkurenciji učenica 5/6 razreda.
Ovim rezultatom učenice Nikolina, Nika, Franka i Petra osigurale su pravo nastupa na Državnom natjecanju u Poreču 25.11.2021.
Čestitamo curama i želimo im puno uspjeha u Poreču.

Voditeljica: Jasenka Bracanović-Grizelj