KAKO NAPRAVITI SAPUN?

Autor: Fadila Zoranić, 6. 12. 2017.

KAKO NAPRAVITI SAPUN ?

Profesorica Nina Stričević i Doc. dr. sc. Lea Kukoč Modun sa Kemijsko tehnološkog fakulteta u Splitu, organizirale su radionicu izrade sapuna za učenike sedmih i osmih razreda, kroz dodatnu nastavu iz kemije. Učenici su se upoznali sa građom sapuna, njihovim  djelovanjem , sastojcima za izradu, a kroz praktični rad i samim načinom njihove izrade. Svi su se lijepo zabavili i puno toga naučili. Veselili  su se izrađenim sapunima različitih boja i oblika, a posebno su uživali u predivnim mirisima lavande, ružmarina, cimeta i naranče koji su se širili cijelom školom.