„POVEŽIMO PREDMETNU I RAZREDNU NASTAVU“

Autor: Katarina Sablić, 9. 3. 2020.

U sklopu projekta „Povežimo predmetnu i razrednu nastavu“ koji je osmišljen kao međusobna suradnja učenika i učitelja predmetne i razredne nastave  radi poticanja radoznalosti kod učenika, razvijanja interesa za prirodne znanosti i istraživački rad  održan  je zanimljiv oblik nastave.  „Mali prirodoslovci“ učiteljice Lidije Čajkušić i profesorice Nine Stričević zajednički su osmislili sat prirodoslovlja. Kroz suradničko učenje između učenika  6.c i 4.c razreda,  praktičnim radom  četvrtaši  su se  upoznali sa tehnikama sakupljanja i prešanja , a zatim i izrade herbarija  biljaka našeg podneblja. Nakon toga su uvodeći   inovativne metode rada koristili  aplikaciju PlantNet   pristupivši  izradi  digitalnog herbarija.Za kraj  su kroz zanimljivu igru ponovili sve što su naučili. Učenici su bili oduševljeni ovakvim načinom poučavanja . Osim što su puno toga naučili dobro su se i zabavili.