ŠKOLSKO NATJECANJE IZ LIKOVNE KULTURE

Autor: Meri Rajčić, 28. 2. 2022.

LIK 2022. je Natjecanje- izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna koje se od ove školske godine odvijalo kao i sva druga natjecanja, onoga dana kada je planirano Vremenikom natjecanja i kada je objavljen Zadatak natjecanja. Učenici naše škole su se natjecali iz 1A kategorije na temu Ljudsko tijelo/Rekompozicija
Zadatak natjecanja je bio rekomponirati crno bijelu fotokopiju renomiranog umjetničkog djela s temom ljudskog tijela uz primjenu ritma ploha u odabranom komplementarnom kontrastu  tehnikom kolaža.

Učenici su razlaganjem, preraspoređivanjem i kombiniranjem osmislili rekompoziciju motiva koristeći crno bijele fotokopije likovnog djela prema vlastitom izboru, eksperimentirali ritmove ploha u odabranom komplementarnom kontrastu. Istraživali su tehniku kolaž  trganjem, kidanjem, rezanjem  na komadiće i samostalno stvarali originalnu ideju na crnoj, bijeloj ili sivoj podlozi iz mape. Svoju maštu i kreativnost primijenili su koristeći sadržaje različitih nastavnih predmeta i međupredmetnih tema.

Natjecanju su pristupili učenici od 5-8 razreda. Svi radovi su vrednovani prema sastavnicama za vrednovanje i kriterijima razine ostvarenosti. Mentorica i organizator natjecanja je Anica Bašić, učiteljica LK. Autor digitalne izložbe Meri Rajčić.

Najuspješniji među njima su M.Kalašić, L.Pervan, S. Tomić čiji će radovi sudjelovati na županijskoj razini natjecanja.

Radove učenika možete pogledati ovdje !