Djevojčice u STEM-u obilježile Dan žena

Autor: Meri Rajčić, 28. 3. 2023.

U srijedu, 8. 3. 2023. godine, na Dan žena, održalo se online natjecanje Djevojčice u STEM-u u kojem su sudjelovale 192 ekipe iz 70 škola.

Projekt Djevojčice u STEMU-u nastao sa željom da kod djevojčica sedmih i osmih razreda probudi ili produbi ljubav prema prirodnim znanostima, ali i da razvija kompetencije 21. stoljeća kao što su suradnja, kritičko mišljenje, kreativnost i komunikacija.

Našu školu predstavljale su dvije ekipe koje su rješavale zadatke iz područja kemije, fizike, matematike i biologije. Ekipa lzhm123 koju su činile Zara Modrić (8.c), Laura Tomašević Bajto (8.c), Mia Lucija Barišić (7.c) i Marta Bočkaj (7.a) osvojile su izvrsno 7. mjesto, dok je odlično 18. mjesto osvojila ekipa 0803pahuljice Korina Klarić (8.a), Žana Marasović (8.a), Hajdi Kalaica (7.b) i Hana Nea Ramić (7.c), pod mentorstvom profesorica Nine Stričević i Ivane Pavković.