Europski tjedan sporta (ETS) u našoj školi

Autor: Katarina Sablić, 28. 9. 2019.

Europski tjedan sporta ( ETS ) i ove godine traje od 21.-30. rujna 2019. a u našoj školi Spinut obilježen je 25. rujna.

Cilj ETS je usmjeren na poticanje sudjelovanja u sportu i tjelesnim aktivnostima te podizanjem svijesti o njihovim brojnim dobrobitima.

Na obilježavanju dana sporta u školi  cilj je promicanje tjelesne aktivnosti i zdravlja među učenicima te jačanje samopouzdanja.

Kroz razne zabavne aktivnosti cilj je  potaknuti  kod učenika razvijanje  drugih osobina koje utječu na kreativnost, snagu duha i empatiju .

Tako smo u srijedu 25.rujna na školskom igralištu okupili oko stotinjak učenika drugih, trećih i četvrtih razreda naše škole.

Na početku su se razgibali uz učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture Mirelu Biočić i Jasenku Bracanović-Grizelj, koja je  ujedno i bila i voditeljica ovog projekta.

Kroz razne poligone s preprekama, poligone za razvoj koordinacije i agilnosti  preskakanja vijačei  kuglanja  osmislili smo im zabavne trenutke u kojima su uživali. Upoznavali su se i sa elementima ekipnih sportova kao što su ; košarka, nogomet , odbojka i rukomet.

Tako je u zabavi i veselju uz puno dječijeg smijeha obilježen Europski sportski tjedan i u našoj školi.

Voditeljica projekta: Jasenka Bracanović-Grizelj