Code week - "Pretvaranje ideja u stvarnost"

Autor: Katarina Sablić, 18. 10. 2019.

Od 14.-17. 10. 2019. profesorice Katarina Sablić (matematika) i Nina Stričević (priroda, biologija i kemija) zajedno sa učenicima šestih i sedmih razreda naše škole organizirale su niz aktivnosti u Europskom tjednu programiranja: CodeWeek-u pod nazivom „Pretvaranje ideja u stvarnost“. Teme konačnih projekata su bile „Plastic story“ – priča o zagađenju i „Science Q&A“ – kviz, uz obaveznu animaciju likova. Učenici su izradili projekte u programskim jezicima Scratch i Python i prezentirali ih drugim učenicima.

Ciljevi  projekta su na zabavan, zanimljiv i inovativan  način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost. Primijeniti i povezati  stečena znanja iz prirode, biologije, kemije i matematike, razvijanje kreativnosti, timskog rada, prezentacijskih i komunikacijskih vještina i unaprjeđenje kvalitete rada škole. Svi zajedno smo puno toga naučili, ali se i zabavili…A kako nam je zaista bilo sami  pogledajte...