CODE WEEK 2020. u razrednoj nastavi

Autor: Administrator , 15. 10. 2020.

#CodeWeek 2020.
Ove godine po prvi put smo sudjelovali u tjednu kodiranja s najmlađim učenicima. Danas smo bili domaćini dviju radionica, u 1.b i 2.a razredu.
Učiteljice Mia Ivančev i Matea Biliškov, zajedno s pedagoginjom Fadilom Zoranić pomagale su učenicima da riješe dva problema. U prvom, učenici 1.b razreda tražili su što kraći i sigurniji put kojim su doveli Crvenkapicu do bake.
U drugom, turist koji je "zalutao" u gradu pronašao je put do Dioklecijanove palače, zahvaljujući učenicima 2.a razreda. Turn left, two steps straigt, turn rihgt, ....
Uživali smo u traženju puteva, puuuno smo naučili i zabavili se. I jedva čekamo idući sat!
Inače, je sudjelovanje u ovoj aktivnosti dio projekta Let's code togrther, u kojem su sudjelovali projektni partneri iz različitih zemalja ali svi preko zajedničkog koda. Sve aktivnosti su objavljene na stranici codeweek.org