Obilježavanje Dana učitelja

Autor: Sandra Križanović, 2. 10. 2008.

Dana 5.listopada ( nedjelja ) 2008. godine je Dan učitelja. Skromno i radno taj dan obilježit će i učitelji naše škole u petak 3.listopada 2008.godne. Za tu prigodu veliki odmor će se produžiti 10 minuta, a zadnja tri sata bit će skraćena po 5 minuta.

UNESCO je 1994. proglasio 5. listopada Svjetskim danom učitelja u spomen na isti datum 1966. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja.
Taj je dan prigoda da se pokaže da je rad učitelja prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva te da se kao takav i cijeni.

Učitelj ima zanos, ushit,  želju da dade i podijeli s drugima najbolje što ima: dio svoga duha.

...Kuda koracam,

Hoću da bacam

Snopove zlatne svijetlosti

Naši učitelji