PREDUPIS DJECE U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Autor: Sanja Čagalj, 28. 3. 2011.

U prvi razred osnovne škole upisuju se djeca koja su do  1. travnja tekuće godine navršila šest godina života.

Prijavu za upis u prvi razred osnovne škole izvršava roditelj ili staratelj djeteta, a vrši se u školi koja je obzirom na mjesto stanovanja najbliža djetetu, odnosno spada u upisno područje utvrđeno Mrežom osnovnih škola za našu županiju.

PREDUPIS DJECE U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Upisati se mogu i djeca koja do 1. travnja nemaju navršenih šest godina života, ako, na zahtjev roditelja ili staratelja, stručno povjerenstvo škole za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta ocijeni da dijete može pohađati školu, a isti odobri Odsjek za prosvjetu, kulturu,… u Splitu. Roditelji ove djece podnose zahtjev za uključivanje djeteta u postupak upisa prilikom predupisa ovdje u školi.

Prijave za upis u prvi razred obavljat će se od 01.-20.travnja 2011. godine svakog radnog dana od 17,00-18,30 u stručno-razvojnoj službi škole i  od 9,00-10,00  ( ponedjeljak, utorak i četvrtak) u  tajništvo škole.

Donijeti dokumente za predupis:
preslik  RODNOG LISTA
preslik DOMOVNICE

Prilikom predupisa roditelj će dobiti obavijest o vremenu testiranja u školi i terminu za sistematski pregled djeteta u ambulanti.

OBAVIJEST ZA PRODEŽENI BORAVAK

Molimo roditelje koji žele upisati dijete u produženi boravak, a  ne pripadaju upisnom području OŠ Spinut da se obavezno prijave u matičnu školu kojoj dijete pripada po mjestu stanovanja.
Nakon prijave matičnoj školi, prijaviti se u OŠ Spinut sa nvedenim dokumentima:
- potvrdu o zaposlenju i preslik radne knjižice - oba roditelja
- potvrdu o prebivalištu za dijete i jednog roditelja
- preslik  RODNOG LISTA
- preslik DOMOVNICE

NAPOMENA
prednost pri upisu imaju djeca s upisnog područja naše škole

Lijepo molimo sve roditelje da se pridržavaju ovih uputa i termina upisa.

D o b r o   n a m   d o š l i !

STRUČNO-RAZVOJNA SLUŽBA ŠKOLE                            RAVNATELJ