Festival znanosti u Splitu 2013. - prvi dan

Autor: Fadila Zoranić, 23. 4. 2013.

U Galeriji umjetnina u ponedjeljak, 22.travnja 2013. godine svečano je otvoren jedanaesti Festival znanosti. Na otvaranju su sudjelovali i naši učenici, koji su uz pratnju svojih učitelja/ica obilazili štandove i aktivno se uključivali u pokuse i eksperimente. Neki su za svoje znanje dobili i prigodnu potvrdnicu.
Osim toga, učenici su pisali poruke o budućnosti (što je ujedno tema ovogodišnjeg Festivala) koje su tijekom dana ubacivali u vremensku kapsulu. To je jedna od dvije kapsule (druga je u Prirodoslovnom muzeju) koje će se u četvrtak, 25.04.2013. zajedno sa prispjelim porukama, na simboličan način, putem meteorološkog balona vinuti u budućnost.
Još nije kasno da i vi napišete poruke. Za 20 godina, kad se na Festivalu otvori kapsula možda vas iznenadi da se baš vaš san ostvario. Sanjajte budućnost i svoje snove podijelite s drugima. Sretno!

P1230855.JPG (432.37 KB)
P1230871.JPG (470.85 KB)